Rośnie bilans ofiar w karambolu w Łęce. Wśród poszkodowanych mogą być osoby z gorlickiego (TV)

O godzinie 13:54, dnia 8 sierpnia br. na drodze powiatowej (Wilczyska-Korzenna-Nowy Sącz) w miejscowości Łęka (gmina Korzenna) doszło do zderzenia cysterny wiozącej mleko z trzema pojazdami osobowymi. W karambolu zginęło trzy osoby, małżeństwo i ich 7 letnie dziecko. Ranne pozostają 10-letnia dziewczynka, kierujący Nissana oraz kierujący Oplem, który walczy o życie.

Do zdarzenia doszło na odcinku drogi powiatowej tuż przy granicy Łęki z Trzycierzem.

– O godzinie 13:45 na drodze powiatowej w miejscowości Łęka (powiat nowosądecki) miał miejsce wypadek, w którym zginęły trzy osoby – mówi nadkom. Katarzyna Cisło z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem ciężarowym marki Man służącym do przewozu mleka, z nieustalonych na tą chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie najpierw doszło do zderzenia z samochodem marki Nissan, którym podróżowało trzy osoby z tego jedna trafiła do szpitala, następnie cysterna uderzyła w samochód VW Passat, w którym jechał 33-letni mężczyzna, 32-letnia kobieta oraz ich 5-letni syn i 10 letnia córka. Niestety małżeństwo oraz ich syn zginęli na miejscu, dziewczynka została zabrana do szpitala. Ostatnim z samochodów, w który uderzył samochód ciężarowy był Opel, którym podróżował mężczyzna. 

Jak udało się dowiedzieć naszemu portalowi, kobieta, która zginęła była w zaawansowanej ciąży. O życie walczy również kierujący Oplem, który reanimowany był na miejscu tragicznego wypadku. Ostatecznie został zabrany przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Osoby, podróżujące VW Passatem były mieszkańcami Lipnicy Wielkiej. Samochód marki Nissan znajdował się na tablicach rejestracyjnych powiatu gorlickiego, stąd istnieje prawdopodobieństwo, że wśród poszkodowanych mogły być osoby z powiatu gorlickiego. Z Nissana do szpitala trafił wyłącznie kierowca, pasażerowie wyszli bez obrażeń.

Na miejscu pracuje co najmniej kilka zastępów straży pożarnej (JRG Nowy Sącz oraz okoliczne OSP). Pomocy udzielało również kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz LPR. Droga powiatowa jest całkowicie zablokowana, strażacy kierują na objazdy.

Film z miejsca zdarzenia:

 

Relacja na żywo,  w której o zdarzeniu mówi st. bryg. Waldemar Kuźma – Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu:

fot. M.Książkiewicz