Decydujesz się na kredyt online? Zachowaj maksymalną ostrożność!

Wielu klientów decydujących się na pożyczkę online zastanawia się nad tym, czy to rozwiązanie jest w pełni bezpieczne. Firmy udzielające pożyczek dokładają wszelkich starań, by wszystkie procedury gwarantowały maksymalną ochronę. Warto jednak zachować ostrożność i samodzielnie zatroszczyć się o bezpieczeństwo danych w sieci. Jak to zrobić?

Kredyt online – czy to bezpieczne?

Wybierając kredyt online, wszystkie formalności załatwiamy przez Internet. Pierwszym krokiem jest oczywiście wypełnienie formularza, w którym umieszczamy swoje dane osobowe – PESEL, wysokość wynagrodzenia oraz adres. Jeśli weryfikacja kredytowa zakończy się pomyślnie, pieniądze możemy otrzymać nawet tego samego dnia. Wielu klientów obawia się jednak, że mogą w ten sposób paść ofiarą kradzieży danych w sieci.

Jak wygląda ochrona danych?

Jak wyglądają procedury dotyczące bezpieczeństwa danych klientów? Jedną z metod, która sprawia, że transakcje stają się bezpieczniejsze, jest przelew weryfikacyjny (jego wysokość to zazwyczaj złotówka, którą trzeba przelać na konto pożyczkodawcy). Jest to przede wszystkim potwierdzenie warunków zawartych w umowie, ale także zapewnienie, że pieniądze zostaną przelane na właściwe konto bankowe. Firmy pożyczkowe korzystają również z certyfikatów SSL. Są to narzędzia zapewniające ochronę witryn internetowych oraz gwarantujące bezpieczeństwo przesyłania danych.

Bezpieczeństwo w sieci – zależy również od nas!

I chociaż pożyczkodawcy dokładają wszelkich starań, by zwiększyć ochronę danych, to zależy ona w dużej mierze także od działań klientów. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie zabezpieczanie osobistych informacji. Nieudostępnianie poufnych danych w Internecie oraz regularne zmiany hasła na witrynach pożyczkowych to kolejny krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa podczas udzielania pożyczki.

Zalecenia pożyczkodawcy – warto ich przestrzegać

Podczas przystępowania do wypełniania wniosku kredytowego, należy pamiętać, by przestrzegać zaleceń znajdujących się na stronie pożyczkodawcy. Przede wszystkim, jednym z wymogów zaciągnięcia pożyczki online jest posiadanie telefonu komórkowego. Bez niego nie będziemy w stanie otrzymać indywidualnego kodu PIN, upoważniającego nas do kontynuowania procedury kredytowej. Należy pamiętać również o tym, że pieniądze z pożyczki mogą zostać przelane jedynie na nasze konto bankowe. Wykorzystanie w tym celu rachunku innej osoby jest sprzeczne z regulaminem.