Akcja policji na przejeździe kolejowym w Szalowej!

W ostatni piątek, 3 sierpnia br. na przejeździe kolejowym w miejscowości Szalowa (nieopodal granicy z Polną) przeprowadzona został akcja gorlickich policjantów. Akcja nosiła nazwę „Bezpieczny przejazd – Szlaban na rynko” a zrealizowana została wspólnie z pracownikami Straży Ochrony Kolei oraz PKP PLK S.A.

Działania profilaktyczno-edukacyjne odbywają się w piątki, na terenie całej Polski a ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych.

– Działania prowadzone były na niestrzeżonym przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Szalowa – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na zachowanie kierujących w rejonie przejazdu. Wspólnie z pracownikami PKP informowali o zagrożeniach, a także starali się uzmysłowić kierowcom, że główną przyczyną wypadków na przejazdach kolejowych (szczególnie niestrzeżonych) jest lekkomyślność, brawura oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W czasie akcji pracownicy kolei wręczali ulotki informacyjny kierowcom, jak i specjalne broszury dla najmłodszych. W materiałach tych, w atrakcyjny sposób przedstawiono podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenach kolejowych oraz w rejonach przejazdów kolejowo-drogowych.

Przeprowadzona w Szalowej akcja w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, była pierwszą w tym roku podjętą przez gorlicką „drogówkę”. Policja w niedługim czasie planuje kolejne takie działania.

źródło i fot: Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach