Klimkówka: wypadek z udziałem dwóch motocyklistów! Na miejsce zadysponowano LPR!

Dziś, tj. 3 stycznia br. około godziny 17:00 w miejscowości Klimkówka (gmina Ropa), przysiółek Flasza doszło do zdarzenia, w którym udział brało dwóch motocyklistów. Na miejscu działały liczne służby. Podjęto również decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego!

W środę po południu na terenie gminy Ropa doszło do zdarzenia, w wyniku którego ucierpiało dwóch motocyklistów. Ze względu na ciężkie obrażenia jednego z nich na miejsce zadysponowany został LPR! Przez warunki progowe (niski pułap chmur) załoga śmigłowca zdecydowała o lądowaniu w Stróżach.

W tej chwili jeden z motocyklistów transportowany jest do szpitala w Gorlicach, a drugi do Stróż w gminie Grybów, gdzie czekać będzie na niego na gminnym lotnisku Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – mówił brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP Gorlice. Poszkodowani są przytomni. Na miejscu pracują zastępy strażackie z JRG Gorlice, dwa z OSP Ropa, jeden z OSP Klimkówka i prawdopodobnie w Stróżach zostanie zadysponowana miejscowa jednostka do zabezpieczenia lądowiska.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że crossowcy, którzy ulegli wypadkowi jechali bez świateł! Są w wieku 19 i 21 lat. Jeden z nich z ciężkimi obrażeniami głowy został zabrany śmigłowcem. Drugi  natomiast karetką do szpitala w Gorlicach.

Fot. K. Gruca