Szalowa: LPR przyleciał po 9-latka, który wypadł z okna (TV)

Dzisiaj, tj. 6 sierpnia br. około godziny 22 w miejscowości Szalowa (gmina Łużna) doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym to 9-latek wypadł z okna, znajdującego się na pierwszym piętrze budynku. Decyzją zespołu ratownictwa medycznego, które przybyło na miejsce zdarzenia po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Według wstępnych informacji do wypadku doszło podczas zabawy dzieci. Do zdarzenia zadysponowano zespół ratownictwa medycznego z Łużnej oraz policję. W momencie gdy zapadła decyzja o transporcie lotniczym, do akcji wezwano również strażaków (OSP Szalowa, OSP Łużna oraz JRG Gorlice) celem zabezpieczenia lądowiska. Początkowo wytypowano dwa miejsca: plac za szkołą nieopodal plebani w Szalowej oraz stadion sportowy w Łużnej. Ostatecznie decyzją pilotów helikopter wylądował w Szalowej.

Chłopiec w chwili transportu był przytomny. W wyniku upadku doznał prawdopodobnie złamania otwartego oraz wstrząśnienia mózgu. 9-latek został zabrany do szpitala specjalistycznego w Krakowie-Procimiu. Wszelkie okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

Film z komentarzem dowódcy akcji JRG Gorlice mł. asp. Piotra Orlof.

 

fot. M.Książkiewicz