Łosie: peugeot uderzył w bariery mostu. Nie żyje 21-letni kierowca lokalnej piekarni!

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dzisiaj o poranku w miejscowości Łosie (gmina Ropa). Niestety w wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 21-letni mężczyzna (mieszkaniec Dominikowic), kierujący dostawczym peugeotem. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

– Dzisiaj o godzinie 7:25 w miejscowości Łosie, mężczyzna kierujący samochodem peugeot expert stracił panowanie nad pojazdem w następstwie czego pojazd uderzył w bariery nad ciekiem wodnym – mówi mł. insp. Sebastian Gleń rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – Kierujący poniósł śmierć na miejscu. 

Przy zdarzeniu pracowali strażacy z JRG Gorlice oraz OSP Ropa, policjanci, grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

– Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych zaś samochód został zabrany na policyjny parking celem dokonania oględzin przez biegłego – dodaje asp. sztab. Grzegorz Szczepanek rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Wstępną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Od wczoraj w naszym regionie panują trudne warunki, stąd apel do kierowców o bezpieczną i ostrożna jazdę. 

Droga powiatowa łącząca Łosie z Bielanką w miejscu wypadku na czas prowadzonych działań była nie przejezdna.

fot. B. Serafin