Pożar traw w Głębokiej zagrażał budynkowi mieszkalnemu!

Na nic zdają się apele straży oraz policji dotyczące zakazu wypalania traw. Dzisiaj około godziny 14 w miejscowości Głęboka (gmina Biecz) miał miejsce pożar traw, który zagrażał budynkowi mieszkalnemu. Zagrożenie potęgował silny wiatr!

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej (OSP Grudna Kępska oraz JRG Gorlice). O całym zajściu poinformowana została także policja. Spaleniu uległo 20 arów suchych traw. Tylko trzydzieści metrów dzieliło dom mieszkalny od pożaru łąki. Dzięki sprawnej akcji strażaków, nie odnotowano żadnych strat.

Z podobnym pożarem suchych traw i zarośli w miejscowości Wilczyska borykało się wczoraj sześć zastępów strażackich. O przeszkodach i problemach z jakimi musieli sobie poradzić podczas tamtejszej akcji strażacy pisze portal bobowa24.pl w artykule: Wilczyska: z trudnym pożarem traw i zarośli na Moroniu zmagało się 6 zastępów.

Przypominamy wypalanie traw zagrożone jest nie tylko mandatem czy karą grzywny ale nawet więzieniem. Ponadto strażacy przekazują numery działek, na których miał miejsce pożar suchych traw do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

fot. ilustracyjne (pożar na bieckim załawiu)