Dwie osoby z powiatu gorlickiego pokonało już COVID-19

Pacjent „zero” w powiecie gorlickim czyli mężczyzna z Libuszy oraz mieszkanka gminy Moszczenica przebywająca na kwarantannie w powiecie tarnowskim są już zdrowi. Tym samym obecna ilość zakażonych COVID-19 mieszkańców z powiatu gorlickiego wynosi cztery osoby.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach informuje, że na dzień 17 kwietnia 2020 r. godz. 13.00 wśród mieszkańców powiatu gorlickiego:
– potwierdzono 4 przypadki wystąpienia choroby COVID-19
– hospitalizowano 0 osób
– izolacja 3 osoby
– poddano kwarantannie 649 osób (w tym domowej: z decyzji 3 osoby, granicznej 636 osób, instytucjonalnej: z decyzji 0 osób, granicznej 10 osób
– poddano pod nadzór epidemiologiczny 51 osób

Niestety dla tych, którzy łamią zasady kwarantanny, przemieszczania czy zakazu zgromadzeń nakładane są pierwsze kary. Pierwszych kilka zostało już nałożonych. Zgodnie z prawem najniższa stawka za złamanie kary wynosi aż 5 tys. złotych. Nie brak jednak recydywistów.

Jak przekazała naszemu portalowi Jadwiga Wójtowicz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach – Wniosków o nałożenie kar od policji otrzymaliśmy już ponad 30. Niestety są osoby, które wprowadzone zasady łamią. Dla przestrogi warto dodać, że wysokość kary jaka może zostać nałożona wynosi od 5 do 30 tysięcy złotych.

fot. ilustracyjne