PWSZ oferta edukacyjna

Staszkówka: pieszy potrącony przez auto w poważnymi obrażeniami trafił do szpitala

Wczoraj, 22 sierpnia tuż po zmroku (około godziny 21) na drodze powiatowej łączącej Łużną ze Staszkówką doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego oraz pieszego. Ze względu na przygraniczną lokalizację wypadku na miejsce zadysponowano strażaków z gminy Łużna jak i gminy Moszczenica.

Po dotarciu pierwszych służb okazało się, że do potrącenia doszło na ul. Strażackiej w Staszkówce. Według relacji świadków około 30-letni mężczyzna będąc najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu idąc drogą powiatową wpadł wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Opel (znajdujący się na tablicach rejestracyjnych powiatu tarnowskiego). Z poważnymi obrażeniami ciała, m.in. głowy, ręki został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Gorlicach.

Na czas prowadzonych działań droga powiatowa Łużna – Staszkówka była całkowicie zablokowana. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja, a wszelkie ślady na miejscu wypadku zebrała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Przy wypadku pracował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz strażacy z JRG Gorlice, OSP Staszkówka, OSP Moszczenica. Zadysponowani byli również ochotnicy z OSP Łużna.

fot. B.Serafin