Żurowa: zawalił się strop na budowie hali gimnastycznej. Dwa śmigłowce LPR w akcji! (FILM, ZDJĘCIA)

Około godziny 14:30 w dniu 29 stycznia br. w miejscowości Żurowa (gmina Szerzyny, powiat tarnowski) doszło do bardzo poważnego wypadku podczas budowy hali gimnastycznej. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało siedem osób. Na miejsce skierowano liczne siły i środki, w tym dwa śmigłowce LPR – Sanok oraz Kraków!

Według wstępnych ustaleń do zdarzenia doszło podczas prac związanych z budową nowej hali gimnastycznej przy obecnej już szkole podstawowej. Na miejsce wypadku (tj. m. Żurowa) skierowano liczne siły i środki ratownicze z powiatu tarnowskiego w tym m.in. JRG 2 Tarnów, JRG 2 posterunek czasowy w Siedliskach, OSP Szerzyny, OSP Żurowa, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz dwa śmigłowce LPR z Sanoka i Krakowa.

Spośród siedmiu poszkodowanych, stan dwójki określany jest jako bardzo ciężki. Na miejscu trwa akcja ratownicza. Jak informują świadkowie, zawaliły się rusztowania podczas wylewania betonowego stropu. To one przygniotły pracowników. Wykonawcą inwestycji była firma budowlana z powiatu nowosądeckiego.

fot. B. Serafin