Szymbark: koparka przewróciła się na budowie!

O poranku (przed godziną 9), dnia 27 lipca 2020 roku, na terenie budowy nowego mostu w ciągu drogi powiatowej Szymbark – Bystra – Szalowa doszło do zdarzenia z udziałem koparki. Urządzenie przewróciło się do koryta rzeki. Przy zdarzeniu pracują już strażacy, policja oraz dźwig niezbędny do podniesienia maszyny.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miejscowości Szymbark (gmina Gorlice). Na terenie prowadzonych robót budowlanych, związanych z budową nowego mostu, przewróciła się do rzeki koparka. Szczęśliwie jej operatorowi nic się nie stało. Od początku działania strażaków nastawione były na zabezpieczenie płynów eksploatacyjnych, które wyciekły do rzeki.

Wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Na miejscu przy zdarzeniu pracują druhowie strażacy z OSP Szymbark oraz dwa zastępy JRG Gorlice. O zdarzeniu powiadomieni zostali także pracownicy WIOŚ.

AKTUALIZACJA g. 9:50:
W związku ze zdarzeniem wzywane są kolejne zastępy strażaków. Wyciekłe z koparki płyny zagrażają ujęciu wody dla miasta Gorlice znajdującemu się w Ropicy Polskiej.

fot. M.Książkiewicz