Modne kolory drzwi wewnętrznych

Kolor to jedno z podstawowych kryteriów, jakimi powinieneś się kierować, wybierając drzwi do domu. Dobrze dopasowany, będzie doskonale podkreślał całą aranżację. Uniwersalna biel? Elegancka czerń? A może szalona czerwień? Jaki kolor drzwi wewnętrznych warto wybrać?

Wybór drzwi wewnętrznych to zadanie, które zostawia się przeważnie na koniec prac remontowych. Gdy ta chwila jednak w końcu nadchodzi, często okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo znaleźć perfekcyjne drzwi, które będą idealnie komponować się ze stylem mieszkania. Barwa ma tu bardzo duże znaczenie. To właśnie od niej zależy, czy nowe drzwi będą wtapiać się w całą stylistykę, czy też wyróżniać się na jej tle.

Zastanawiasz się, jak dopasować idealną barwę? Sprawdź, jakie są obecnie modne kolory drzwi i wybierz spośród nich taką, która najlepiej pasować będzie do Twojego domu!

Do czego dopasować kolor drzwi wewnętrznych?

Gdy wybierasz kolor drzwi wewnętrznych, powinien przyświecać Ci przede wszystkim jeden cel — stworzenie harmonijnej aranżacji. Dzięki temu uzyskasz piękne, spójne i doskonale przemyślane wnętrze. Kolorem możesz naprawdę wiele zdziałać. Może być to na przykład punkt wspólny poszczególnych elementów kompozycji. Bardzo często barwę drzwi wybiera się na podstawie odcienia ram okiennych lub progów. I rzeczywiście jest to sposób, który prowadzi do osiągnięcia wcześniej wspomnianej spójności.

Kolor drzwi wewnętrznych warto dopasować także do mebli znajdujących się w danych pomieszczeniach. Oczywiście o ile dominuje wśród nich jedna barwa. Bardzo dobrym tropem do doboru koloru jest podłoga. Wybierając drzwi w podobnym odcieniu, uzyskasz bardzo ciekawy efekt, ponieważ drzwi będą wizualnie „wyrastać” z podłogi.

Białe drzwi wewnętrzne — klasyka zawsze w modzie!

Białe drzwi wewnętrzne to bardzo bezpieczny i uniwersalny wybór. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak ogromną popularnością. Jeśli myślisz o białych drzwiach, to w kolekcjach sklepów online znajdziesz dziesiątki propozycji. I to w różnych stylach — od szlacheckiej elegancji, aż po nowoczesną minimalistykę.

Białe drzwi wewnętrzne świetnie komponują się z każdą inną barwą, dlatego pasują właściwie do wszystkich wnętrz. Biel jest ponadczasowa, dlatego stawiając na nią, nie musisz martwić się, że za kilka lat Twoje drzwi przestają wyglądać stylowo.

Mocne barwy — nietypowe i modne kolory drzwi

Nie lubisz się nudzić? Uwielbiasz oryginalne rozwiązania? Pomyśl więc o kolorowych drzwiach! Dobrze się składa, bo obecnie są one szalenie modne. Barwy takie jak soczysta czerwień, wyrazista żółć, czy cukierkowy róż ożywią Twoje wnętrza i sprawią, że będą one absolutnie niepowtarzalne. Taki design doskonale sprawdzi się w mieszkaniach urządzonych w stylu eklektycznym. Ale nie tylko. Kolorowe akcenty mogą też genialnie rozbudzać pomieszczenia stonowane i zaaranżowane w minimalistycznym nurcie. Rozsmakuj się w tych kolorach!

Natura rządzi — drewniane drzwi wewnętrzne

Jeśli chodzi o modne kolory drzwi, to te naturalne zawsze znajdują się na wysokiej pozycji wśród trendów. Nie od dziś wiadomo przecież, że to właśnie natura jest najzdolniejszą twórczynią. Barwy drewna potrafią zachwycić zarówno swym wyglądem, jak i zróżnicowaniem. Ich odcień zależy od gatunku, a także od zastosowanego pokrycie. Wśród kolekcji znajdziesz drzwi drewniane w różnych barwach — od jasnych w stylu skandynawskim, aż po niebywale eleganckie ciemne drewno.

Kolorowe, czarne, drewniane czy białe drzwi wewnętrzne? Zastanów się, które Ty wybierzesz!