Siary: drzewo spadło na samochód. W Śnietnicy zawisło nad drogą

Wczoraj, tj. 30 lipca br. przez teren powiatu gorlickiego i okolic przeszła burza z porywistym wiatrem. Silne podmuchy spowodowały konieczność dwóch interwencji straży pożarnej. W Siarach (na terenie zabytkowego parku i dworu) złamana gałąź spadła na samochód, natomiast w Śnietnicy konar zagrażał użytkownikom drogi powiatowej.

– O godzinie 12:53 otrzymaliśmy zgłoszenie o drzewie, które spadło na zaparkowany samochód w miejscowości Siary – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – Działania strażaków trwały ponad dwie godziny a uczestniczyło w nich cztery zastępy, szesnastu strażaków (OSP Siary, OSP Sękowa, JRG Gorlice oraz podnośnik hydrauliczny z JRG Gorlice – dop. red.).  Obecna była również przy zdarzeniu policja. Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że nadłamany konar akcji zwisał nad jezdnią oparty o drugie drzewo, pod którym zaparkowany był samochód. Mniejsze gałęzie z tego drzewa uszkodziły pojazd znajdując się na jego dachu. W pojeździe zniszczeniu uległa maska, szyba przednia, drzwi od strony kierowcy a także klapa bagażnika wraz szybą.

Drugą interwencją związaną z usuwaniem skutków burzy z gwałtownymi porywami wiatry było przewrócone drzewo na drodze powiatowej w miejscowości Śnietnicy. Druhowie miejscowej jednostki OSP usunęli zagrożenie za pomocą piły mechanicznej.

fot. czytelnik