PWSZ oferta edukacyjna

Kontenery mieszkalne – nie tylko na sytuacje kryzysowe

Rynek mieszkalny wciąż szuka coraz to nowszych rozwiązań, by sprostać potrzebom nabywców. Popularność małych domków wzrasta na zachodzie, można się więc spodziewać, że ten trend zawędruje także i do nas. Mieszkanie w skali mikro staje się nie tylko modne – to nowy sposób na życie w zgodzie ze środowiskiem, na stworzenie przestrzeni do minimalizmu.

Jest to także niejednokrotnie dobra opcja dla osób młodych, które nie chcą płacić kroci za wynajem i szukają sensownych propozycji na stworzenie własnego domu w osiągalnych dla nich cenach. W tym wszystkim, spojrzenia przykuwają kontenery mieszkalne, które kojarzyć się mogą z polowymi warunkami, jednak w rzeczywistości stanowią świetne lokum na cały rok.

Mieszkanie w kontenerze

Choć brzmi to może strasznie, a kontenery kojarzone są bardziej ze slumsami czy schronieniem tymczasowym, nowoczesne kontenery są w pełni dostosowane do standardów współczesnego mieszkania. Zaopatrzone w instalacje elektryczną, wodną, grzewczą czy izolację, stanowią świetne schronienie na cały rok. Kontenery posiadają okna, możemy także wybrać kontenery z podłogą czy parkietem oraz łazienkami.

Jeśli chodzi o kwestię metrażu – tutaj również nie musimy się martwić. Kontenery możemy łączyć w moduły, tworząc przestrzeń dla całej rodziny.

Koszta zakupu kontenera zamykają się w kilkudziesięciu tysiącach złotych. Jest to wielokrotnie mniej, niż musielibyśmy zapłacić za dom czy mieszkanie. A nasz kontener możemy postawić prawie wszędzie – na obrzeżach miasta czy w całkowitej dziczy. Mobilność kontenerów to jedna z ich większych zalet – nasz dom możemy zabrać ze sobą w podróż.

Źródło: mastertec.biz.pl

Rozwiązania jutra

W zmieniającej się rzeczywistości, przy obecnej sytuacji na rynku nieruchomości, zakup czy wynajem kontenera może być ciekawą alternatywą. Popularność nowoczesnych i nietypowych rozwiązań rośnie zwłaszcza wśród młodych, których nie stać na kupno czy wynajmowanie drogich mieszkań, a także nie mogą lub nie chcą ubiegać się o ogromne kredyty. W świecie, w którym populacja ludzi wciąż rośnie, mieszkania w kontenerach nie wydają się złym pomysłem.

Minimalizm w pełni

Okazja do pozbycia się połowy mienia i rezygnacji z niektórych negatywnych wpływów, jakie konsumpcjonizm wywiera na nasze życie, to również dobre powody, by rozważyć mieszkanie w kontenerze. Nowoczesne kontenery posiadają wszystko to, co do życia jest potrzebne. To nie tylko wygodne i tanie mieszkanie, ale także okazja do poznania innego stylu życia.

Oczywiście, mieszkanie w kontenerach to wciąż w dużej mierze rozwiązanie dla najbardziej potrzebujących, dotkniętych kataklizmami lub ciężkimi sytuacjami życiowymi. Nie ma jednak powodu, by takie myślenie nieco zmienić. Mieszkanie w kontenerze może być świetną alternatywą dla tradycyjnego lokum.