Fotel nie tylko do biura

Fotele w głównej mierze kojarzą nam się z biurem, stanowiskiem pracy. Jednak to właśnie one, umieszczone w salonie są miejscem, które chętnie wybieramy do wypoczynku. Tym bardziej, że znaleźć możemy fotele modne i stylowe.

W salonie wypoczywamy, podejmujemy gości a także spędzamy czas razem z rodziną. Salon poprzez swą aranżację w większości przypadków pełni rolę swoistej wizytówki każdego domu czy mieszkania. Warto więc poświęcić więcej czasu by wybrać pasujący do wystroju wnętrza fotel. Powoli fotele wypoczynkowe stają się meblem obowiązkowym. Do wybory mamy m.in. popularne fotele skórzane ale także ciszące się coraz większą popularnością uszaki.

Cechą na którą powinniśmy zwrócić uwagę wybierając fotel do salonu to ergonomia!

Z fotelem jest podobnie jak z łóżkiem, a więc powinniśmy zwrócić uwagę na twardość. Dodatkowo ważnym aspektem będzie jego kształt. Następną cechą, która jest nie mniej kluczowa, będzie wygląd – design fotela. Odpowiednio dobrany będzie dekoracją salonu. Rozważając kolejne modele foteli, należy zwrócić uwagę na naszą pozycję podczas korzystania z fotela. Istotne jest aby mebel mógł odciążyć nasz kręgosłup po całym dniu siedzenia, a w praktyce fotel powinien dawać spiętej szyi przyjemne ukojenie. Każdy człowiek ma inną anatomię, dlatego do wyboru należy podejść indywidualnie.

Moda na fotele uszaki

Fotele uszaki mają charakterystyczny kształt, który sprawia, że możemy się o nie wygodnie oprzeć i korzystać z błogiego relaksu. Ciekawym i zdrowym rozwiązaniem są modele z podnóżkiem. Kładąc na nim nogi, pozwolisz im na zasłużoną regenerację. Usprawnisz krążenie i zmniejszysz ryzyko pojawienia się żylaków. Taki mebel sprawdzi się w salonie przeznaczonym do relaksacji. Można go umieścić obok biblioteczki z książkami, by zachęcał do skorzystania z domowej kolekcji lektur. Dwa identyczne fotele, między którymi stanie stolik kawowy, pozwolą spędzić czas ze swoją drugą połówką. Przy klasycznych aranżacjach wnętrz, dobrze będzie wyglądało obicie z ekoskóry.  Miłośnicy wystroju boho lub romantycznych dekoracji powinni skusić się na kolorowe fotele. Do pomieszczeń industrialnych idealny będzie fotel skórzany o prostym kształcie.

Obraz Hans Braxmeier z Pixabay