Komenda Powiatowa PSP Gorlice podsumowała świąteczny czas

O trzy spadła liczba interwencji w okresie od 22 do 26 grudnia 2017 roku podejmowana przez ratowników KP PSP Gorlice, w porównaniu do analogicznego okresu w 2016 roku. Nie mniej pracy dla strażaków nie brakowało. W akacjach ratowniczo-gaśniczych w analizowanym okresie brało udział 30 samochodów pożarniczych i 136 strażaków.

Spośród wszystkich zdarzeń, strażacy aż 8 razy alarmowani byli do miejscowych zagrożeń, 4 razy uczestniczyli w gaszeniu pożarów i raz wyjeżdżali do alarmu fałszywego.

– Trzy interwencje były związane z usuwaniem skutków wypadków drogowych w Bystrej, Bieczu i Jankowej – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. W wypadkach tych, rannych zostało aż 10 osób. Do trzech zdarzeń przyczynił się silny wiatr, który powalił drzewa na drogi powiatowe i gminne w Ropie, Kunkowej i Wapiennym. Dwa razy strażacy wyjeżdżali również do przeprowadzenia pomiaru stężenia zawartości tlenku węgla w obiektach mieszkalnych w Łosiu i Gorlicach. W zdarzeniach tych 2 osoby z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla trafiło do gorlickiego szpitala. Na 4 pożary, które powstały w okresie Świąt Bożego Narodzenia w powiecie gorlickim 2 z nich to pożary sadzy w kominie w Ropie i Siarach. Kolejne dwa pożary powstały jeden w budynku gospodarczym w Libuszy i drugi w garażu w domu jednorodzinnym w Moszczenicy.

Kilka ze zdarzeń znalazło szerszy opis w naszych portalach:
Bystra: mazda uderzyła w przepust, czworo rannych! (TV)
Moszczenica: wybuch gazu w domu jednorodzinnym
Zderzenie Opla z BMW koło młynu w Jankowej

fot. ilustracyjne (OSP Ropa – akcja gaszenia pożaru sadzy w kominie)