Jakie wyróżnia się zabiegi na małe usta?

Jeśli ktoś nie jest zadowolony z wyglądu swojej twarzy, to może przykładowo wykonać zabiegi na małe usta. Ma to ogromny wpływ na wygląd twarzy, a sposobów na powiększanie ust jest wiele. Metody małoinwazyjne w medycynie estetycznej nie dają jednak trwałych efektów i konieczne jest powtarzanie zabiegu w celu ich podtrzymania. Z kolei chirurgia plastyczna umożliwia skorygowanie warg na stałe.

Jeśli ktoś nie jest zadowolony z wyglądu swojej twarzy, to może przykładowo wykonać zabiegi na małe usta. Ma to ogromny wpływ na wygląd twarzy, a sposobów na powiększanie ust jest wiele. Metody małoinwazyjne w medycynie estetycznej nie dają jednak trwałych efektów i konieczne jest powtarzanie zabiegu w celu ich podtrzymania. Z kolei chirurgia plastyczna umożliwia skorygowanie warg na stałe. Interwencja chirurgiczna jest wskazana w przypadku dużej asymetrii warg, ich opadania, krzywych ust. Wiąże się to jednak z wydłużoną rekonwalescencja. Z kolei dzięki wypełniaczom można w niecałe pół godziny uzyskać efekt utrzymujący się do kilkunastu miesięcy.

Jakie są popularne metody powiększania ust?

Jest wiele sposobów na powiększenie ust, najczęściej wykorzystuje się wypełniacze w postaci kwasu hialuronowego, czyli naturalnej substancji. Uzyskany wynik jest bardzo satysfakcjonujący i utrzymuje się średnio przez kilkanaście miesięcy. Jeśli wykona się zabieg przypominający, to można podtrzymać wcześniejsze rezultaty. Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie ingeruje w dużym stopniu w organizm. Polega na ostrzykiwaniu warg po wcześniejszym ich znieczuleniu. Nie jest nawet wymagane wcześniejsze przygotowanie ani rekonwalescencja. Skutkiem ubocznym są jedynie niewielki obrzęk i zasinienie, co jednak znika samoistnie w krótkim czasie. Inną jest powiększanie ust własną tkanką tłuszczową pobraną z okolicy brzucha pacjenta, bioder lub kolan. Wprowadzony w wargi tłuszcz z czasem zostanie wchłonięty przez organizm, przez co zabieg musi zostać powtórzony. Zaletami tej metody są przede wszystkim brak reakcji alergicznej i naturalny efekt oraz szybkie gojenie.

Dostępne zabiegi na małe usta

Usta mogą zostać powiększone w sposób trwały, do czego służy przeszczep tkanek. Pobiera się wycinek skóry od pacjenta, po czym wszywa się go w rozcięte usta. Na koniec wszystko zostaje zszyte. Jest to już inwazyjne, wymaga rekonwalescencji i istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Mogą pojawić się kaszaki czy stwardnienie ust. Lip lift również jest zabiegiem chirurgicznym, który służy korekcji ust. Cięcie wykonuje się w miejscu bruzdy pod nosem, dzięki czemu powstała blizna jest mało widoczna. Zabieg przeprowadza się na tkankach głębokich, konieczne staje się założenie szwów. Zwykle można je usunąć po kilku dniach, a uzyskany efekt utrzymuje się do kilku lat. Z kolei plastyka V-Y polega na wywijaniu czerwieni wargowej na zewnątrz. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie wszczepienie implantów silikonowych. Zaletą tej metody jest to, że efekt jest trwały i odwracalny, bo można usunąć implanty.

fot. nadesłane