Gorlice – gdzie szukać ofert pracy?

Miasto Gorlice zlokalizowane pomiędzy Jasłem a Nowym Sączem jest ważnym ośrodkiem handlowo-usługowym oraz istotnym okręgiem przemysłowym regionu. Działają tu drobne i duże zakłady pracy zatrudniające od 250 do prawie 1000 pracowników.
Gorlice to miasto rozwijające się gospodarczo, oferujące zróżnicowane formy zatrudnienia i ścieżki kariery zawodowej. Jak przedstawiają się oferty pracy w mieście? Jak skutecznie ich szukać i czy rynek zatrudnienia daje szanse na rozwój? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dla poszukujących pracy.

Zatrudnienie w Gorlicach – kogo szukają pracodawcy?

Sytuacja na rynku pracy w mieście Gorlice jest niezła. Stopa bezrobocia kształtuje się na poziomie krajowym, czyli 5,5%. Aktualne oferty pracy dotyczą pracowników fizycznych wykfalifikowanych, ale także umysłowych. Pracodawcy poszukują szlifierzy, spawaczy, operatorów koparko-ładowarek, budowlańców, elektromonterów, monterów instalacji sanitarnych czy klimatyzacji, ale także handlowców, pracowników produkcyjnych i magazynowych. Występuje wyraźny deficyt pracowników wykwalifikowanych i umysłowych. Poszukiwani są mechanicy i diagnostycy samochodowi, kierowcy samochodów ciężarowych i budowlanych, operatorzy obrabiarek skrawających, ale także inżynierowie budowlani, nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, psychologowie czy księgowi.

Sytuacja na rynku pracy w Gorlicach zdaje się nie odbiegać od ogólnopolskiego trendu. Najgorsza sytuacja dotyczy zawodów nadwyżkowych, a więc ekonomistów, pomocy kuchennych, pracowników administracyjnych i biurowych czy pracowników fizycznych niewykfalifikowanych. Znalezienie ofert pracy w wyżej wymienionych zawodach jest trudne, stąd też warto pomyśleć o zdobyciu dodatkowych kwalifikacji i umiejętności. W przeciwdziałanie wykluczeniu zawodowemu włączył się PUP Gorlice. Urząd oferuje bezpłatne kursy i szkolenia zawodowe, a także pomaga w rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej.

Gorlice – gdzie szukać ofert pracy?

Poszukujący pracy w Gorlicach i okolicy, mają kilka możliwości. Mogą skorzystać z ofert Powiatowego Urzędu Pracy w Garlicach. Bieżące ogłoszenia wywieszane są na tablicy w budynku urzędu lub na stronie internetowej placów. Aby uzyskać dodatkowe informacje o interesującej nas ofercie, warto umówić się na spotkanie z urzędnikiem. Wyjaśni on wszelkie wątpliwości i pomoże złożyć podanie o pracę. Dobrym i niezwykle popularnym sposobem poszukiwania ogłoszeń są strony internetowe. Warto korzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych źródeł informacji dostępnych na dedykowanych portalach o rynku pracy. Znajdziemy tam bieżące wiadomości i szeroką ofertę pracodawców. Za pomocą portalu można wziąć udział w rekrutacji czy stworzyć odpowiednie CV. Aby wymarzona praca w Gorlicach stała się rzeczywistością, warto śledzić oferty regularnie, poszerzając obszar poszukiwań. Często zdarza się, że doskonałą ofertę zatrudnienia znajdziemy w sąsiednim mieście lub okolicach. Eksperci do spraw zatrudnienia nakłaniają do większej mobilności i elastyczności osób bezrobotnych. Nierzadko praca w Nowym Sączu leżącym w bliskiej odległości od Gorlic, z dobrym połączeniem komunikacyjnym, może okazać się szansą na rozwój i podniesienie kwalifikacji zawodowych. Warto mieć to na uwadze.

Strony firmowe – warto na nie zaglądać!

Dobrym sposobem na poszukiwanie atrakcyjnych ofert zatrudnienia są strony samych pracodawców. Zdecydowana większość liczących się firm poszukuje pracowników, publikując aktualne ogłoszenia na swoich stronach internetowych. Warto przeglądać zakładki ogłoszeń „praca” lub „kariera”. To właśnie tam znajdziemy oferty pracy czy informacje o procesie rekrutacji. Dobrze jest śledzić bieżące informacje dotyczące planowanego rozwoju firmy czy rozpoczęcia nowej produkcji. Prężnie rozwijające się biznesy stale potrzebują kadry, także tej wysoko wykwalifikowanej. Jeśli pomimo braku aktualnych ofert pracy bardzo zależy nam na zatrudnieniu w danym zakładzie, to dobrym sposobem jest wysłanie dobrze przygotowanego CV z listem motywacyjnym. Pracodawcy często sami kontaktują się z zainteresowanym w stosowanym dla siebie czasie.

Poszukiwanie ofert pracy to zajęcie pracochłonne, wymagające cierpliwości i zaangażowania. Warto korzystać z różnych źródeł, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie atrakcyjnej oferty zatrudnienia.