Bystra: mazda uderzyła w przepust, czworo rannych! (TV)

Dzisiejszego poranka (tj. 22 grudnia br.) w miejscowości Bystra (gmina Gorlice) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Mazdy, którą podróżowały cztery młode osoby w wieku od 16 do 18 lat. Kierujący pojazdem stracił panowanie wskutek czego samochód wpadł do rowu a następnie zatrzymał się na betonowym przejeździe.

– O godzinie 8:06  do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie z WCPR w Krakowie o wypadku drogowym w miejscowości Bystra – komentował na miejscu zdarzenia asp. sztab. Ireneusz Janusz, dowodzący działaniami ratowniczymi. – Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że w zdarzeniu drogowym brał udział jeden samochód osobowy, który na łuku drogi wypadł z jezdni, wpadł do rowu po czym przewrócił się na dach i oparł na betonowym mostku. W momencie przyjazdu naszych zastępów na miejsce w samochodzie znajdowało się dwie osoby, które zostały wydobyte przez naszych ratowników. W sumie w wyniku wypadku poszkodowane zostały 4 osoby, wszystkie zostały zabrane do szpitala.
Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, strażacy kierowali na objazdy. Do zdarzenia zadysponowano, dwa zastępy JRG Gorlice, OSP Bystra, cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego, patrol WRD KPP w Gorlicach oraz grupę dochodzeniowo-śledczą KPP w Gorlicach.

Obejrzyj materiał filmowy z komentarzem strażaka ratownika dowodzącego akcją ratowniczą na miejscu zdarzenia, asp. sztab. Ireneuszem Januszem:

fot. M.Książkiewicz