PWSZ oferta edukacyjna

Zmarł motocyklista z wypadku w Zdyni. Każdego dnia wakacji ginie około 10 osób!

Powiat Gorlicki na opublikowanej i aktualizowanej codziennie przez policję mapie śmiertelnych, wakacyjnych, wypadków przez długi czas był „czysty”. Niestety w ostatnich dniach, zaświeciła się na obszarze powiatu szara kropka – końcem ubiegłego tygodnia, w szpitalu zmarł zaledwie 21-letni motocyklista, mieszkaniec Łużnej!

Informację o śmierci motocyklisty, który brał udział w zdarzeniu, w Zdyni (gm. Uście Gorlickie) potwierdził naszemu portalowi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Jak podał nam rzecznik, w tej chwili policjanci oczekują na opinie biegłego, która powinna wskazać prędkości z jakimi przemieszczały się pojazdy oraz wszelkie dane niezbędne do ustalenia okoliczności wypadku. Opinia powinna być gotowa, w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

Do wypadku samochodu osobowego z motocyklem doszło 16 lipca 2019 roku. Poszkodowanego motocyklistę, z poważnymi obrażeniami ciała zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację o zdarzeniu w Zdyni znajdziecie tutaj: Zdynia: wypadek samochodu z motocyklem. Na miejscu LPR z Sanoka! (TV)

Niestety według najnowszych danych, jakie podaje policja podczas Wakacji 2019 w wypadkach drogowych zginęło 326 osób, to prawie 10 osób dziennie. Mapa z każdym dniem zagęszcza się nowymi punktami. Jak mówią sami funkcjonariusze, każdy punkt na mapie to dramat wielu osób, rodziny i bliskich!

 

Mapa śmiertelnych wypadków - WAKACJE 2019