Siekierą chciał zabić szwagierkę. Poszło o majątek!

Bez wątpienia interwencja funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Uściu Gorlickim pozwoliła zapobiec tragedii, do jakiej mogło dojść w jednym z domów na terenie tejże gminy. Podczas domowej awantury dotyczącej spraw majątkowych, 57-letni mężczyzna chwycił za siekierę chcąc ugodzić szwagierkę.

– 16 marca br. policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Uście Gorlickie – tłumaczy asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy gorlickiej Komendy Powiatowej Policji. – W jednym z domów doszło do kłótni dotyczącej spraw majątkowych. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, mężczyzna wziął do ręki siekierę i ruszył w stronę szwagierki, z którą był w konflikcie. Funkcjonariusze obezwładnili agresora i odebrali mu niebezpieczne narzędzie, po czym zatrzymali go w policyjnym areszcie.

Jak się dowiedzieliśmy od rzecznika KPP w Gorlicach mężczyzna odpowie za kierowanie gróźb wobec domowników, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną czyli szwagierką.

fot. ilustracyjne (KPP Radziejów)