Zdynia: wypadek samochodu z motocyklem. Na miejscu LPR z Sanoka! (TV)

Dzisiaj, tj. 16.07.2019 r. około godziny 18:40 w miejscowości Zdynia (powiat gorlicki) doszło do wypadku samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zdarzenia poważnie ucierpiał dwudziestokilkuletni motocyklista, najprawdopodobniej mieszkaniec Łużnej.

Do zderzenia motocyklu z samochodem osobowym marki VW doszło na drodze wojewódzkiej nr 977 nieopodal przejścia granicznego w Koniecznej. Siła uderzenia musiała być duża ponieważ motocyklista wypadł z motocyklu a następnie koziołkował ok. 20-30 metrów. Pękł także kask, który miał na sobie. Kierującemu samochodem osobowym nic się nie stało.

Po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia motocyklista był nieprzytomny z zachowanymi czynnościami życiowymi. Poszkodowany 20-kilkulatek został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie śmigłowcem LPR.

Na miejscu pracują strażacy z JRG Gorlice, OSP Gładyszów, OSP Zdynia, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz wspomniany wcześniej śmigłowiec LPR z Sanoka. W związku z wypadkiem na drodze wojewódzkiej nr 977 mogą występować utrudnienia, przez około godzinę ruch był całkowicie wstrzymany.

Relacja na żywo z miejsca zdarzenia:

Fot. M. Książkiewicz