Wraki samochodów wyciągały, aż trzy lawety! Kolizja w Moszczenicy! (FOTO, FILM)

Dziś, 2 lipca, około godziny 6:00 w miejscowości Moszczenica, nieopodal granicy z Łużną, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem traktora oraz samochodu dostawczego typu bus. Na czas usunięcia wraków z jezdni, droga wojewódzka DW 977 była całkowicie zablokowana.

Według wstępnych informacji, kierujący busem wjechał na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do zderzenia z traktorem. W wyniku kolizji kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi do rowu. Siła uderzenia była na tyle duża, że w ciągniku uszkodzone zostało jedno z kół.

Kierujący busem przewieziony został do szpitala. Jego obrażenia są na tyle lekkie, że nie wymagają dłuższego niż siedmiodniowego leczenia, dlatego całe zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany. Cała akcja trwała około godzinę. Na miejscu pracowali m.in. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Gorlice oraz druhowie z OSP Moszczenica.

Akcja powypadkowa była niezwykle trudna. Usunięcie wraków z jezdni i rowu wymagało zaangażowania trzech holowników, które podjęły próbę wyciągnięcia pojazdów.