Kolizja na DK28 w Gorlicach! Sprawcą mieszkaniec podkarpacia!

W środę, 3 lipca o godzinie 8:48  do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego. Na ulicy Bieckiej, w ciągu dk28 doszło do kolizji z udziałem samochodu dostawczego i ciężarowego. W wyniku niezachowania bezpiecznej odległości samochód nie zdołał zatrzymać się na czas i najechał na auto dostawcze. Kierowca jednego z pojazdów przetransportowany został do pobliskiego szpitala w celu dalszych badań, natomiast sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

W środę, około godziny 9:00 na ulicy Bieckiej, będącej częścią drogi krajowej, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów. Na szczęście kierowcy nie ponieśli poważnych obrażeń, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

Sprawcą okazał się 36-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, ukarany mandatem karnym w wysokości 1100 zł i 10 punktów karnych.

Ruch na drodze krajowej 28 odbywał się wahadłowo.

-Samochód osobowy zatrzymał się, ustępując pierwszeństwa pieszemu, co spowodowało zatrzymanie się również auta dostawczego. Niestety, trzeci w kolejności samochód ciężarowy marki volvo nie zdołał wyhamować i najechał na tył poprzedzającego pojazdu. Kierowca „dostawczaka” został przetransportowany do szpitala z lekkimi obrażeniami, które nie wymagają dłuższego niż siedmiodniowego leczenia, dlatego całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja- mówi w rozmowie z naszym portalem aspirant sztabowy Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Na miejscu pracowały trzy zastępy z JRG Gorlice, policja i pogotowie ratunkowe!

Fot. halo lgorlice.info