Bystra: podpalenie przyczyną pożaru szopy!

Na podpalenie wskazują strażacy uczestniczący w akcji gaśniczej szopy w miejscowości Bystra (powiat gorlicki). Do pożaru doszło 7 maja w godzinach wieczornych, a działania szesnastu strażaków z czterech zastępów trwały niewiele ponad godzinę.

– Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godzinie 20:45 – mówi dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Gorlicach. – W działaniach wzięło udział cztery zastępy, w tym dwa z JRG Gorlice, łącznie szesnastu strażaków. Po przyjeździe strażaków na miejsce podano jeden prąd wody na palącą się drewnianą szopę. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do rozbiórki konstrukcji oraz przelaniu jej elementów. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Spaleniu uległo siano składowane w środku oraz konstrukcja szopy. Straty oszacowano na około tysiąc złotych.

Akcję gaśniczą drewnianej szopy prowadzili druhowie oraz strażacy z JRG Gorlice, OSP Szymbark oraz OSP Bystra. Obecna był także policja. Ostatni zastęp biorący udział w akcji powrócił do jednostki o godzinie 22.

fot. M.Książkiewicz