fotowoltaika, dofinansowanie, dopłaty

Stróżówka: nietypowa kolizja na drodze wojewódzkiej nr 977 (AKTUALIZACJA)

Dzisiaj (tj. 1 lutego br.) kilkanaście minut po godzinie 17 na drodze wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Stróżówka (na wysokości cmentarza wojennego) doszło do nietypowej kolizji. Pijany pieszy, który upadł na jezdnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Bardzo możliwe, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy oraz pieszy, ponieważ na jezdni stoi uszkodzone Suzuki. Wyjaśnieniem wszelkich okoliczności tego zdarzenia, zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej w Gorlicach.

Jak informuje asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy KPP w Gorlicach: – Do zdarzenia drogowego doszło około godz. 17.20. Kierująca suzuki, mieszkanka Gorlic, jechała za innym pojazdem osobowym. Kierujący tego pierwszego omijał pieszego, idącego poboczem. W momencie, gdy wykonywał manewr, mężczyzna zachwiał się i upadł na jezdnię. Kierującemu udało się szczęśliwie go ominąć i pojechał dalej. Kierująca suzuki, zasugerowała się manewrem pierwszego pojazdu i też wykonała skręt na przeciwległy pas ruchu, przewidując, że może też uderzyć w pieszego.  Skręciła w lewo, na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka innym pojazdem osobowym. Pieszy podniósł się z jezdni i oddalił się z tego miejsca. Kierująca suzuki, myśląc, że mężczyzna został potrącony, wezwała karetkę pogotowia. Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego i policjanci, którzy ustalili przebieg tego nietypowego zdarzenia. Na kierującą suzuki, za spowodowanie kolizji, został nałożony mandat karny w wysokości 220 zł oraz punkty

W związku ze zdarzeniem, ruch na drodze wojewódzkiej nr 977 odbywa się wahadłowo.