Powódź na Podkarpaciu. Strażacy z gorlickiego pojechali pomagać w powiecie jasielskim (TV)

W minioną sobotę, 27 czerwca br. przez powiat jasielski przeszła ogromna nawałnica, która wywołała liczne podtopienia. Opady były znacznie większe niż podczas powodzi tysiąclecia. Woda wdzierała się do domów, piwnic i garaży. Porywała samochody, przyczepy campingowe. Wszystko to co stanęło na drodze żywiołu.

Z pomocą licznym poszkodowanym ruszyli nie tylko strażacy ale także Wojska Obrony Terytorialnej. Wielu mieszkańców zostało bez dachu nad głową. Woda sięgała gdzieniegdzie do wysokości pierwszej kondygnacji. Niektórzy musieli uciekać przez okna, czy nawet strop. Niszczycielski żywioł zabierał sprzęty AGD i RTV, meble, rzeczy osobiste. W jednej ze zrzutek na rzecz poszkodowanych (Link TUTAJ) czytamy: Woda przyszła tak nagle że jedyne co zdążyli ocalić to swoje życie.

Dzisiaj na pomoc strażakom z powiaty jasielskiego wyruszyli druhowie z OSP Łużna, OSP Zagórzany oraz OSP Stróżna. Pomoc gorlickich ochotników na terenie Przysiek została ustalona z Komendą Wojewódzką PSP w Rzeszowie. Na użycie sprzętu pozostającego na stanie OSP Łużna wyraził zgodę Wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa.

Do Trzcinicy, ma przybyć jeszcze dzisiaj prezydent RP Andrzej Duda, który odwiedza wszystkie miejsca na Podkarpaciu, dotknięte najbardziej powodzią.

fot. OSP Łużna