Ropica Polska: pomoc oparzonej 60-letniej kobiecie!

W środę (tj. 13 grudnia br.) około godziny 9:00 służby zostały wezwane do zdarzenia w domu jednorodzinnym w Ropicy Polskiej (gmina Gorlice). Ze wstępnych informacji wynikało, że doszło tam do wybuchu pieca. Po dotarciu na miejsce strażacy błyskawicznie opanowali sytuacje i pomogli 60-letniej kobiecie.

W środę o poranku służby z powiatu gorlickiego zostały wezwane do zdarzenia w jednym z domów jednorodzinnych w Ropicy Polskiej. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy oraz 8 strażaków. Ze wstępnych informacji wynikało, że doszło do wybuchu pieca. Jak się później okazało przy rozpalania cieczą palną nieprzeznaczoną do tego celu, doszło do zapalenia, wskutek czego oparzeń I i II stopnia doznała  60- letnia kobieta. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił jej niezbędnej pomocy.

W działaniach brali udział Jednostka Ratowniczo-Gaśniczej z Gorlic, druhowie z OSP Szymbark oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Nie używajmy substancji łatwopalnych typu rozpuszczalniki, benzyna, przez które proces zapalenia powstaje bardzo gwałtownie i może dojść do poparzenia, a w innym przypadku nawet do zapalenia się składowanych materiałów blisko pieca. Bądźmy ostrożni i rozważni podczas tych czynności- informuje Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach, bryg. mgr inż. Dariusz Surmacz.