Straż pożarna: Nowy Rok przyniósł dwa zdarzenia

Zastęp JRG Gorlice już minutę po północy został zadysponowany do pożaru, wywołanego przez niewłaściwie posługiwanie się fajerwerkami do którego doszło w Stróżówce. Drugie poważniejsze zdarzenie miało miejsce w Ropie, gdzie ok. 00:45 zgłoszono pożar garażu znajdującego się w bliskim sąsiedztwie budynku mieszkalnego.

Kilkadziesiąt sekund po północy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze drzewek ozdobnych (tj. tui), które zapaliły się od fajerwerków. Akcja związana z gaszeniem pożaru zajęła strażakom JRG Gorlice ok. 30 minut.

Do poważniejszego pożaru doszło w Ropie gdzie 45minut po północy miał miejsce pożar garażu typu blaszak. Zagrożenie był tym większe, iż budynek mieszkalny znajdował się około 10 metrów od garaży. Niestety pomimo szybkiej akcji strażaków spaleniu uległy dwa motocykle,dwie tony węgla, drewno opałowe, maszyny stolarskie oraz kosiarka. Właściciel oszacował straty na około 70 tys. złotych.

W akcji brało udział 28 strażaków z JRG Gorlice, OSP Szymbark, OSP Ropa i OSP Łosie. Działania trały niecałe cztery godziny. Przypuszczalną przyczyną powstania ognia było zwarcie instalacji elektrycznej w garażu.

fot. ilustracyjne (OSP Ropa)