Łużna: zderzenie dwóch tirów i dwóch osobówek. DW nr 977 zablokowana (TV)

Kilkanaście minut po godzinie 12.00, na łuku drogi wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Łużna (przysiółek Zaborówka) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch ciągników siodłowych z naczepami oraz dwóch samochodów osobowych. Ranne zostały dwie osoby, mieszkańcy gminy Łużna!

Według relacji świadków kierowca czerwonej SCANII jadąc od Łużnej w kierunku Siedlisk, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w skutek czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, na którym znajdował się ciągnik siodłowy marki Renault. Kierujący nim próbował uniknąć zderzenia czołowego zjeżdżając na pobocze. Mimo to SCANIA zahaczyła o tył jego naczepy. Do rowu wjechał także kierujący VW Jetta (na tablicach rejestracyjnych miasta Grodzisk, województwo mazowieckie), który również ratował się przed uderzeniem ze SCANIĄ. Najmniejsze uszkodzenia miał pojazd marki Mazda, którego kierujący najechał tylko na porozrzucane części karoserii i elementów.

Niestety do wypadku mogły przyczynić się trudne warunki na drodze. Przez miejscowość Łużna a także okolice przeszły silna burza z opadami deszczu, a to bez wątpienia wpłynęło na przyczepność opon do jezdni.

W zdarzeniu uczestniczyło ogółem 8 osób. Największe obrażenia odniósł kierujący SCANIĄ. Aby go wydostać z doszczętnie pogiętej kabiny niezbędna była pomoc strażaków. Ranny został także pasażer znajdujący się w SCANII. Obaj trafili do gorlickiego szpitala, są mieszkańcami gminy Łużna. Na miejscu pracowały trzy zespoły ratownictwa medycznego, policja wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą oraz cztery zastępy strażaków (OSP Łużna, dwa JRG Gorlice oraz grupa operacyjna PSP Gorlice).

Droga wojewódzka w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Policja oraz strażacy kierują na objazdy.


fot. M. Książkiewicz