Ropa: 18-letnia kierująca BMW wjechała w budynek stacji paliw

Chwilę grozy przeżyły ekspedientki stacji paliw Orlen przy drodze krajowej nr 28 w miejscowości Ropa. Dzisiaj, około godziny 12:45 w budynek stacji paliw uderzył ze znaczną prędkością samochód marki BMW, którego kierująca miała zaledwie 18 lat. Z pojazdu bez szwanku wyszło także jej trzech towarzyszy podróży.

Samochodem podróżowali najprawdopodobniej mieszkańcy powiatu nowosądeckiego. Według relacji świadków pojazd jechał od centrum Ropy, drogą powiatową. Na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 28, kierująca BMW z niewyjaśnionych przyczyn pojechała prosto uderzając w drzwi oraz szklaną witrynę stacji paliw. Ekspedientki z drżeniem w głosie, wspominają, że kilka minut wcześniej ze stacji paliw wychodził klient. Na szczęście nikomu z podróżujących samochodem oraz osób postronnych nic się nie stało.

– Tuż przed godziną 13 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach wypłynęło zgłoszenie o tym, że samochód uderzył w stację paliw – mówi mł.bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – Na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało cztery zastępy straży w tym trzy zastępy z JRG Gorlice. Po przyjeżdzie strażaków na miejsce okazało się, że samochód marki BMW uderzył w budynek stacji paliw. Na szczęście nikomu z czterech osób podróżujących nim, nic się nie stało.

Przy zdarzeniu pracował zastęp OSP Ropa oraz trzy zastępy z JRG Gorlice (w tym grupa operacyjna KP PSP w Gorlicach). Wyjaśnieniem okoliczności całego zdarzenia zajmują się policjanci z gorlickiej drogówki.

fot. M.Książkiewicz