Sękowa, wypadek: pod kołami mercedesa zginął rowerzysta!

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj, 7 września br. około godziny 17:30 w miejscowości Sękowa, na drodze powiatowej w kierunku Dominikowic (łączniku dróg wojewódzkich). W zdarzeniu brał udział pojazd osobowy marki mercedes oraz rower.

Wypadek miał miejsce nieopodal cmentarza. Według nieoficjalnych informacji kierujący samochodem jak i rowerem jechali w tym samym kierunku. Do zdarzenia zadysponowano policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Pojawiła się także Ochotnicza Straż Pożarna z Sękowej celem zabezpieczenia miejsca wypadku.
O zdarzeniu krótkiej informacji udzielił rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji. – 25-letni kierowca mercedesa, mieszkaniec gminy Gorlice, nie potrafił jednoznacznie określić, jak doszło do tragedii – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek z gorlickiej komendy policji. – Zarówno samochód, jak i jednoślad, poruszali się w tym samym kierunku i najprawdopodobniej to osobówka najechała na rowerzystę, a następnie samochód przejechał oba pasy i wjechał do rowu. Rowerzysta, około 55-letni mężczyzna, zginął na miejscu. Kierowca mercedesa był trzeźwy. 
Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza policji pod nadzorem prokuratora.
fot. M.Książkiewicz