Ropa: pożar drewnianego domu to sprawka podpalacza?!

To właśnie podpalenie jest wskazywane jak najbardziej prawdopodobna przyczyna pożaru drewnianego domu w miejscowości Ropa, do którego doszło dzisiejszej nocy. Straty wynikające z pożaru oszacowano na około 100 000 złotych.

Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia budynek stał już w ogniu, który wydobywał się poprzez okna oraz dach.

– Zgłoszenie o pożarze w miejscowości Ropa otrzymaliśmy o godzinie 2:14 – powiedział naszemu portalowi dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Gorlicach. – Do działań zadysponowaliśmy 6 zastępów, łącznie dwudziestu czterech strażaków. Straty w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na około sto tysięcy złotych, natomiast wartość uratowanego mienia to 20 tys. złotych. Działania strażaków polegały na podaniu czterech prądów wody na palący się budynek mieszkalny. W obiekcie trwał gruntowny remont, był nie zamieszkały. Spaleniu uległ dom w całości a także znajdujące się w nim wyposażenie m.in. meble pokojowe i kuchenne, urządzenia rtv i agd. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie. Działania strażaków zakończyły się o godzinie 5:45.

W działaniach udział wzięło dwa zastępy JRG Gorlice, dwa z OSP Ropa, oraz po jednym z OSP Szymbark i OSP Łosie. Na miejscu obecni byli także policjanci oraz pogotowie energetyczne.

Dwa dni wcześniej, 7 maja br. w miejscowości Bystra również doszło do pożaru, którego przyczyną mogło być podpalenie. O tamtym zdarzeniu przeczytacie w materiale: Bystra: podpalenie przyczyną pożaru szopy!

fot. OSP KSRG Ropa