Ropa: potrącenie pieszego na DK 28. Reanimacja trwała kilkadziesiąt minut!

Dzisiaj, tj. 21 grudnia 2019 roku około godziny 19.10 w miejscowości Ropa na drodze krajowej nr 28 doszło do wypadku z udziałem pieszego, który najprawdopodobniej wpadł pod nadjeżdżający pojazd. Aby odzyskać funkcje życiowe mężczyzny, przez kilkadziesiąt minut prowadzona była reanimacja. Ostatecznie pieszego zabrano do szpitala w Gorlicach.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi krajowej, nieopodal granicy z Szymbarkiem. Około 40-letni mężczyzna, wpadł wprost pod koła Audi. Przybyli ratownicy przez kilkadziesiąt minut prowadzili reanimację, aby przywrócić czynności życiowe. Pieszy został ostatecznie zabrany z bardzo ciężkimi obrażeniami ciała do gorlickiego szpitala.

Na miejscu pracują strażacy z OSP Ropa, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia – oświetlają teren wypadku oraz regulują ruch wahadłowy. Przy zdarzeniu jest także policja oraz grupa dochodzeniowo-śledcza KPP Gorlice. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilkadziesiąt minut.

Niestety nie jest to jedyne zdarzenie na DK 28, do którego doszło dzisiejszego wieczoru. W pobliskiej Cieniawie (gm. Grybów) na przeciwko betoniarni miało miejsce bardzo podobne zdarzenie, niestety ze skutkiem śmiertelnym! Więcej informacji na: http://grybow24.pl/2019/12/cieniawa-potracenie-pieszego-kolo-betoniarni-dk-nr-28-zablokowana/

fot. M.Książkiewicz