Nowy paczkomat w Gorlicach

Paczkomaty już od dłuższego czasu zajmują mocną pozycję na rynku. Przesyłki nadawane tą drogą są konkurencyjne cenowo, a jednocześnie łatwo je odebrać. Co więcej, usługa stale się rozwija, co czyni ją jeszcze lepsza tak z punktu widzenia odbiorców przesyłek, jak i osób, które nadają paczki.

Coraz więcej punktów odbioru

Paczkomaty już teraz posiadają ogromną sieć punktów odbioru. Praktycznie w każdym dużym mieście urządzeń jest co najmniej kilkanaście i stale przybywają nowe. Operator jednak nie zapomniał także o mniejszych miejscowościach, jak Wieliczka, czy Grudziądz. Również w nich stale pojawiają się nowe paczkomaty, czego przykładem jest urządzenie, jakie niedawno pojawiło się w Gorlicach, w pobliżu sklepu Lider, na ulicy Sróżowskiej. W całej Polsce maszyn jest już ponad 6000.

Co warte zaznaczenia, nowe urządzenia często pojawiają się w pobliżu miejsc uczęszczanych, głównie przy dużych sklepów, czy obok stacji benzynowych. To istotne, ponieważ stanowi dla wielu osób dodatkową oszczędność czasu – nadanie paczek lub ich odbiór może się dzięki temu odbyć dosłownie przy okazji załatwiania codziennych zakupów.

Nadanie paczek? Łatwiejsze niż sądzisz!

Skoro o tym mowa – sama operacja wysłania paczki w drogę jest bajecznie prosta. Po przygotowaniu przesyłki o odpowiednich (mieszczących się w maszynie) gabarytach, wystarczy wejść na stronę Paczkomatów i za pomocą specjalnego formularza wprowadzić niezbędne dane dotyczące odbiorcy. Gdy wszystko będzie gotowe, można opłacić przesyłkę i wydrukować etykietę, którą następnie należy nakleić na paczkę. Tak przygotowaną przesyłkę wystarczy zanieść do paczkomatu i postępując zgodnie z instrukcjami panelu sterującego umieścić w urządzeniu.

Odbiór paczki? Było wygodnie, jest jeszcze lepiej!

Do niedawna o możliwości odbioru paczki adresaci byli informowani za pomocą wiadomości SMS. To wygodny kanał komunikacji, ale obecnie istnieje jeszcze jedna opcja, dająca adresatom dodatkowe możliwości. Mowa tu o aplikacji mobilnej, dostępnej w wersjach na zarówno na system Android, jak i na iOS.

Aplikacja jest o tyle komfortowa, że pozwala na przegląd statusu wszystkich paczek, na które się oczekuje. Nie trzeba przy tym wpisywać kolejnych numerów – cały zestaw znajduje się w jednym miejscu. Co więcej, przy podejściu do maszyny odbiorczej, można otworzyć ją zdalnie, z poziomu smartfonu.

Szczególnie warta uwagi cechą aplikacji śledzącej status przesyłek wędrujących do paczkomatów jest możliwość automatycznego przypominania o przechodzeniu w pobliżu urządzenia, w którym właśnie oczekuje na wyjęcie paczka. Ta prosta funkcjonalność znacząco ułatwia życie – dzięki niej po prostu nie zapomni się o odbiorze i uniknie konieczności ponownego przybycia w pobliże paczkomatu.

Szybko jak kurierem

Co ciekawe, nadanie paczki poprzez Paczkomat pozwala na dostarczenie jej w naprawdę błyskawicznym tempie. Często trafia ona do maszyny docelowej już następnego dnia – ale w przeciwieństwie do paczki kurierskiej nie wymaga od adresata przebywania w konkretnym miejscu, co znacząco ułatwia życie.

fot. nadesłane