Pracowity piątek dla służb ratowniczych. Bobowa, Gorlice oraz Siedliska

Dzisiejszy dzień (tj. piątek, 19 stycznia br.) okazał się bardzo pracowity dla gorlickich służb mundurowych. Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w krótkim odstępie czasu, bo zaledwie trzech i pół godziny prowadzili działania przy trzech zdarzeniach.

1. Bobowa, ul. Węgierka – godz. 10:45 – zdarzenie drogowe
Kierująca Peugeotem wyjeżdżająca z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką nr 981 wymusiła pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym w kierunku centrum Bobowej Oplu, który podróżowała mieszkanka powiatu nowosądeckiego.

– W Bobowej doszło do zderzenia czołowo-bocznego. Kierujący samodzielnie opuścili pojazdy przed przybyciem strażaków  – komentuje mł. bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – Kierująca Peugeotem została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do gorlickiego szpitala, drugiej z kierujących nic się nie stało. Przy zdarzeniu pracowało jedenastu strażaków z dwóch zastępów JRG Gorlice oraz jednego OSP Bobowa.

Początkowo na czas prowadzonych działań ratowniczych wstrzymano całkowicie ruch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 981, następnie wprowadzono ruch wahadłowy. Straty oszacowano na około kilkanaście tysięcy złotych. Działania trwały 1h 41 minut.

Fotoreportaż dostępny na portalu Bobowa24.pl: Bobowa: zderzenie pojazdów na ul. Węgierskiej. Utrudnienia na DW nr 981

2. Siedliska (gmina Bobowa) – godz. 13:55 – pożar sadzy w kominie

– W budynku mieszkalnym drewnianym doszło do zapalenia belki znajdującej się przy kominie – dodaje rzecznik gorlickiej komendy PSP. – Do zdarzenia w miejscowości Siedliska zadysponowano dwa zastępy (po jednym z JRG Gorlice oraz OSP Siedliska) działania trwały 1h 47minut. Prawdopodobną przyczyną było rozszczelnienie komina. Po przybyciu strażaków na miejsce zastano zadymienie budynku mieszkalnego, dym wydobywał się ze ściany bezpośrednio przylegającej do komina. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca działania, podania jednego prądu gaśniczego w miejsce pożaru oraz częściowym rozebraniu ściany i wycięciu belek. Budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz sprawdzono pomieszczenia pod kątem tlenku węgla. Starty oszacowano na około dwa tysiące złotych.

Fotoreportaż z tego zdarzenia jest dostępny na portalu Bobowa24.pl: Pożar w Siedliskach wywołał chwilowe utrudnienia na drodze powiatowej

3. Gorlice, DK 28 rejon skrzyżowania z ul. Biecką – godz. 14:30 – zdarzenie drogowe

Na obwodnicy Gorlic, w rejonie skrzyżowania z ulicą Biecką doszło do wymuszenia pierwszeństwa. Najprawdopodobniej kierujący Toyotą wymusił pierwszeństwo przejazdu na Mercedesie. Siła była na tyle duża, że ten ostatni pojazd został wyrzucony z jezdni i znalazł się się rowie. Jeden z kierowców trafił do gorlickiego szpitala. Ruch pojazdów w miejscu zdarzenia prowadzony był wahadłowo.

Fotoreportaż z tego zdarzenia dostępny jest na portalu Halogorlice.info: Wymuszenie pierwszeństwa

fot. własne/halogorlice.info