Oberwanie chmury nad Ropą, Łosiem, Brunarami i ich okolicami

Południową ścianę powiatu gorlickiego dotknęły ulewne deszcze. W związku z oberwaniem chmury, które przeszło przez Ropę, Łosie, Brunary i ich okolice strażacy ochotnicy oraz zawodowi podejmują kolejne interwencje z lokalnymi podtopieniami.

Sprawdziły się niestety prognozy dotyczące burz, wydane przez Małopolski Urząd Wojewódzki a opublikowane w aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania. Zgodnie z powiadomieniem, w 9 powiatach województwa małopolskiego w tym również gorlickim prognozowano wystąpienie burz z opadami deszczu (miejscami do 25mm) oraz porywami wiatru do 65km/h.

Około godziny 13:30 przechodzące przez południowy region powiatu opady wywołały konieczność interwencji strażackich. Druhowie z OSP Ropa udzielali pomocy przy podtopieniu domów w Łosiu oraz Brunarach. Ponieważ siły i środki były nie wystarczające zdecydowano o dodatkowym zadysponowaniu strażaków z JRG Gorlice.

Poniżej przedstawiamy mapę wyładowań atmosferycznych jakie przechodzą przez nasz region, publikowaną i aktualizowaną przez serwis burzowo.info.

O pracy strażakach związanych z usuwaniem skutków oberwania chmury pisze także serwis bobowa24.pl

 

Jeśli posiadają Państwo zdjęcia dokumentujące siłę czy też skutki żywiołu prosimy przesyłać na adres interwencja@gorlice112.pl lub poprzez wiadomości na naszym „fanpejdżu„.

fot. D.Siuta (dziękujemy)

Dzięki czytelnicze Justynie wiemy jak wygląda sytuacja w Łosiu.