Hańczowa: bezmyślny wyścig?! Zderzyły się dwa VW Golfy

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia dwóch VW Golfów, które miało miejsce kilka minut po godzinie 23 na drodze powiatowej w miejscowości Hańczowa (gm. Uście Gorlickie). To już co najmniej czwarte zdarzenie, na drogach powiatu gorlickiego w dniu 11 stycznia br.

Przy zdarzeniu w Hańczowej pracowali strażacy z dwóch zastępów JRG Gorlice oraz jednego OSP Uście Gorlickie. Droga powiatowa na czas prowadzonych działań ratowniczych została całkowicie zamknięta, następnie wprowadzono ruch wahadłowy. Według wstępnych informacji w wyniku wypadku, poszkodowana została młoda kobieta – pasażerka jednego z VW Golfów. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał ją z ogólnymi obrażeniami ciała do gorlickiego szpitala. Na chwilę obecną tj. godzinę 1:00 trwają jeszcze działania policji oraz straży, która zabezpiecza teren.

Jak się udało nieoficjalnie dowiedzieć naszemu portalowi obydwa samochody jechały w tym samym kierunku. Na pytanie czy kierowcy Volkswagenów urządzili sobie wyścig czy też się wyprzedzali odpowie zapewne policyjne śledztwo.

Do wszystkich kierowców apelujemy o rozwagę ponieważ na jezdni może występować cienka, niewidoczna warstwa lodu. Warunki są trudne dlatego noga z gazu.

fot. Paweł Koszyk i Kamil Siuta z OSP Uście Gorlickie