Światłowód Orange Gorlice, powiat gorlicki

Poważne zdarzenie w Rzepienniku z udziałem konia oraz samochodu. LPR przyleciał po poszkodowanego!

Dzisiaj (tj. 22.10.2019) około godziny 18:25 w miejscowości Rzepiennik Biskupi (nieopodal młynu) na drodze wojewódzkiej nr 980 (Gromnik – Biecz) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki seat oraz konia, którym wierzchem jechał 73-letni mężczyzna. Droga wojewódzka w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana! Po poszkodowanego przyleciał LPR.

O zdarzeniu mówi naszemu portalowi st.sierż. Mateusz Drwal z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie: – Według bardzo wstępnych ustaleń 73-letni mężczyzna jadąc wierzchem na koniu, prawdopobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków, nie zdążył zatrzymać konia w skutek czego wyjechał z drogi podporządkowanej na główną i wtedy został uderzony przez samochód osobowy. Dokładne okoliczności zdarzenia poznamy po przeprowadzonym dochodzeniu. Poszkodowany został mężczyzna, który jechał koniem. Został zabrany przez śmigłowiec LPR do szpitala.

Jak udało się dowiedzieć naszemu portalowi samochód marki seat znajdował się na tablicach rejestracyjnych powiatu gorlickiego, kierującemu nim mężczyźnie nic się nie stało. Ciężko ranny 73-latek, z poważnym urazem głowy został zabrany przez śmigłowiec LPR do szpitala. Lądowisko na stadionie w Gromniku, zabezpieczyli strażacy OSP Gromnik.

fot. B.Serafin