Pod wpływem alkoholu doprowadził do dachowania samochodu!

Niespokojny wieczór na drodze wojewódzkiej 980 w miejscowości Rożnowice. W niedzielny wieczór w gminie Biecz doszło do dachowania samochodu osobowego marki volkswagen. Kierowca, mając 1,7 promila alkoholu we krwi zbieg z miejsca zdarzenia! Zostaną mu postawione zarzuty!

Tuż przed godziną 21:00 w niedzielny wieczór w miejscowości Rożnowice (gmina Biecz) doszło do dachowania samochodu osobowego marki volkswagen. Kiedy służby przybyły na miejsce okazało się, że w samochodzie nikogo nie ma. Oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia, policja podjęła czynności poszukiwawcze.

Poszukiwania nie trwały natomiast długo. Po szybkim dotarciu do kierowcy i badaniu alkomatem, okazało się, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, mając we krwi 1,7 promila.

Podróżujący został pozbawiony prawa jazdy i trafił do aresztu. Czeka go przesłuchanie i postawienie zarzutów.

Kierującym pojazd marki volkswagen był mieszkaniec Nowego Sącza, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, po czym wjechał do rowu, tym samym doprowadzając do dachowania samochodu-  aspirant sztabowy Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Na czas działań DW980 była całkowicie zablokowana!

Fot. Biecz 998