Prezes Kaczyński podarował torbę medyczną OSP Stróżna

Zebranie sprawozdawcze, które odbyło się 11 marca br. w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżnej było okazją do przekazania wyjątkowego prezentu dla udzielających się tam druhów. Przekazania torby medycznej dokonała poseł Barbara Bartuś w towarzystwie radnego powiatowego Tomasza Płatka.

– Torbę tą przywiózł osobiście doktor Płatek i otrzymaliśmy ją jako jeden z nielicznych powiatów od prezesa Jarosława Kaczyńskiego – mówi poseł Barbara Bartuś. – Wyposażenie przekazujemy właśnie do OSP Stróżna ze względu na działalność i aktywność tutejszych druhów, po drugie była to bardzo racjonalna decyzja ponieważ jednostka ta nie posiadała takiego sprzętu. Chciałbym podkreślić, że w jednostce w Stróżnej działają bardzo prężnie młode osoby, które nie tylko chętnie się angażują ale sami na własną rękę szukają możliwości by zrobić coś dla wspólnego dobra. Jako partia, staramy się by zmiany ustawowe ułatwiły działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, chcemy by podział środków między PSP a OSP był jasny, bo jednak Państwowa Straż Pożarna bez ochotników nie mogłaby sobie poradzić. Dbałość o jednostki OSP to dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, bezpieczeństwo mienia. Przy każdej sytuacji pomagają nam najczęściej strażacy dlatego musimy starać by ich wyposażenie był jak najlepsze.

Ochotnicy ze Stróżnej dokładają wszelkich starań by jak najlepiej doposażyć swoją jednostkę w profesjonalny sprzęt. Jak deklarują, torba otrzymana od prezesa Kaczyńskiego to dopiero początek. Jako kolejne elementy niezbędnego wyposażenia wymieniają deskę ratowniczą, butlę z tlenem, która stanowiłaby komplet z otrzymaną torbą. Niezbędne są także aparaty ochrony dróg oddechowych, których OSP Stróżna jeszcze nie posiada.

fot. Mateusz Książkiewicz

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”2″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”4″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/gorlicep/domains/gorlice112.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]