Audi uderzyło w przepust, pożar samochodu – to kolejne zdarzenia!

Druhowie OSP Ropa oraz ratownicy z JRG Gorlice prosto ze zdarzenia na drodze krajowej nr 28 zostali zadysponowani do kolejnego zdarzenia, do którego doszło około godziny 8.00 na drodze powiatowej Ropa – Wysowa w miejscowości Ropa. Kolejno około godziny 10.15 zostali wezwani do pożaru samochodu.

W zdarzeniu około godziny 8 kierujący Audi, mieszkaniec Banicy z niewyjaśnionych zjechał z drogi, ściął znak drogowy i uderzył w przepust. Mężczyzna, który podróżował pojazdem samotnie, może mówić o ogromnym szczęściu ponieważ nic się mu nie stało.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdu – piszą na swoim „fanpejdżu” druhowie OSP Ropa.

Przy zdarzeniu tym pracowały dwa zastępy straży pożarnej (OSP Ropa i JRG Gorlice), zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Nie długo mieli wytchnienia druhowie z Ropy, kiedy kilkanaście minut po godzinie 10 zostali wezwani do palącego się samochodu na drodze powiatowej Ropa-Łosie. Na tą chwilę brak szczegółowych informacji o tym zdarzeniu.

źródło: OSP Ropa
fot. OSP Ropa