PWSZ oferta edukacyjna

Marszałek sypnie groszem na WOPR i GOPR

Ratownicy GOPR i WOPR ratują życie często w ekstremalnych warunkach. Mimo to pracują na dość wysłużonym sprzęcie, dlatego wszelkie informacje o środkach finansowych dla tych formacji to wyjątkowa dobra wiadomość. Tym lepsza, że Województwo Małopolskie przeznaczy na ratownictwo górskie i wodne o 200 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym. W obecnym rozdaniu będzie aż milion złotych!

WOPR i GOPR mają szczególnie dużo pracy w okresie wakacji i ferii. To wtedy ratunku oczekują wypoczywający nad wodą oraz w górach. Do tego dochodzą akcje poszukiwawcze w ciągu roku, w których prowadzeniu ratownicy GOPR mają ogromne doświadczenie. W tym roku ze szczególną pomocą finansową na zakup sprzętu oraz wykonania szkoleń niezbędnych do pracy wyszedł na przeciw ratowników Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Konkurs, w którym do podziału jest aż 1 mln zł wystartował w ubiegłym tygodniu.

W ramach konkursu organizacje pozarządowe, które są uprawnione do ratowania ludzi w górach i w wodzie mogą starać się o środki na utrzymanie gotowości i prowadzenie działań ratowniczych, a także organizowanie i prowadzenie szkoleń dla ratowników górskich i wodnych oraz psów ratowniczych. Realizacja tych zadań nie może rozpoczynać się przed 1 maja br. i kończyć po 15 listopada br. 

Wnioski w tegorocznej edycji konkursu należy składać do 5 maja br. osobiście na Dzienniku Podawczym UMWM lub przesłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rolnictwa i Geodezji, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, z dopiskiem na kopercie „Otwarty konkurs ofert na realizacje zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego w 2017 r.”. O zachowaniu terminu złożenia oferty decyduje data jej wpływu do UMWM (a nie data stempla pocztowego).

Szczegółowe informacje oraz dokumentacja konkursowa dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Małopolskiego.

źródło: UMWM / własne
fot. archiwum własne (akcja poszukiwania zaginionego przez GOPR w Binczarowej – gmina Grybów)

Ratownicy GOPR podczas zimowej akcji poszukiwawczej zaginionego mężczyzny