Ropa: DK28 zablokowana po zderzeniu busa i dwóch osobówek!

Około godziny 14:40 na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Ropa (powiat gorlicki) na wysokości myjni ręcznej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów: busa oraz dwóch samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowało 9 osób. Dostawczakiem przewożono również 30 owiec.

Według bezpośrednich świadków zdarzenia, kierujący hyundaiem jadąc w kierunku Grybowa nie zdążył wyhamować przed zatrzymującym się do wykonania manewru skrętu w prawo citroenem w skutek czego wyjechał do środka jezdni uderzając w tył citroena oraz zahaczając o przód nadjeżdżającego z przeciwnej strony busa. Samochód dostawczy zjechał z jezdni i przewrócił się na bok.

Pojazdami podróżowało 9 osób, w każdym po trzy osobowy. Busem przewożonych było około trzydziestu owiec, pomimo szybkiej akcji strażaków dziewięć nie żyje. Pomocy poszkodowanym osobom biorącym udział w zdarzeniu udzielało dwa zespoły ratownictwa medycznego. Do szpitala na pewno zabrany został kierujący busem, pozostałe osoby są w trakcie udzielania pomocy.

Droga krajowa nr 28, w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje na objazdy. Na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowa, która zabezpieczy ślady niezbędne do określenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.