Łużna: wymuszenie pierwszeństwa. Trzy osoby trafiły do szpitala

Dzisiaj (29.07.2017r.) kilka minut przed godziną 17 w miejscowości Łużna na skrzyżowaniu drogi powiatowej w kierunku Staszkówki z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: VW i Toyoty. W wyniku zdarzenia trzy osoby zabrano do Szpitala Powiatowego w Gorlicach.

Według wstępnych ustaleń podróżująca samotnie kobieta VW Touranem wyjeżdżając z drogi gminnej (od Biesnej – dop.red.) nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej w kierunku Staszkówki Toyocie Verso. Toyotą podróżowało trzy osoby, małżeństwo oraz 3-letnie dziecko. Pasażerka Toyoty Verso była w ciąży. Do szpitala zabrano trzy osoby, na miejscu pozostał wyłącznie kierujący Toyotą.

– Poszkodowani byli w stanie przytomnym, reagującym na wszelkie bodźce. Nie stwierdzono u nich obrażeń zewnętrznych – mówi mł. asp. Jerzy Padoł, dowodzący akcją ratowniczą z zastępu JRG Gorlice.

Na miejscu pracowało trzy zastępy straży pożarnej (dwa JRG Gorlice oraz OSP Łużna). Obecni byli także policjanci z Komisariatu w Bobowej.