49 policjantów z awansami. Święto Policji w Gorlicach

Prawie pięćdziesięciu funkcjonariuszy odebrało dzisiaj rozkaz personalny o przyznaniu wyższego stopnia z rąk insp. Roberta Strzeleckiego – p.o. Komendanta Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz insp. Krzysztofa Tybora – Komendanta Powiatowej Policji w Gorlicach. Uroczysty apel odbył się w ramach Święta Policji.

Gorlickie Święto Policji rozpoczęła się o godzinie 10:30 na placu przed Komendą Powiatową Policji w Gorlicach. Udział w uroczystości wziął nie tylko p.o. Komendant Wojewódzkiej Policji ale również byli komendanci powiatowi policji. Obecni byli także przedstawiciele m.in.: samorządów (powiatu, miasta Gorlice oraz gmin ziemi gorlickiej), prokuratury, Straży Granicznej, straży pożarnej oraz osoby reprezentujące posła na Sejm RP Barbarę Bartuś oraz senatora Stanisława Koguta.

– Nie wiele osób wie jak trudna i ciężka jest praca w policji – powiedział do zebranych insp. Krzysztof Tybor, Komendant Powiatowej Policji w Gorlicach. – Troska o dobro mieszkańców i walka z przestępczością, ograniczanie zjawisk kryminogennych to jedne z ważniejszych zadań jakie stoją przed policją. Dzisiejsza uroczystość daje mi szczególną okazję do wyrażenia swojej satysfakcji z tego w jaki sposób wypełniacie swoje obowiązki. Dziękuje Wam za sumienność i profesjonalizm, za wysiłek z jakim bronicie prawa. To dzięki Wam i Waszej wytrwałej i pełnej poświęceń służbie, praca gorlickiej policji cieszy się coraz większym uznaniem mieszkańców całego regionu. Jestem przekonany, że dzisiejsze awanse potwierdzają, że taką właśnie policję tworzymy.

– Spotykamy się dzisiaj przy okazji 98 rocznicy powstania polskiej Policji aby uczcić kolejny rok naszej pracy – dodał insp. Robert Strzelecki, p.o. Komendanta Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – Już to półrocze przyniosło dwa ważne wydarzenia, przy których zabezpieczeniu pracowali funkcjonariusze z naszego województwa a były to Mistrzostwa Piłki Nożnej U-21 i uroczysta sesja UNESCO. Nasze działania są dobrze i profesjonalnie oceniane. Praca w Policji to trudna służba i wiemy o tym najlepiej ale pamiętamy, że naszą misją jest pomoc ludziom. Czasem nawet z narażeniem własnego życia lub zdrowia. Musimy także pamiętać o rocie ślubowania, którą złożyliśmy.

Oprócz awansów zostały także wręczone odznaki honorowe nadawane przez Niezależny Samorządowy Związek Policji za wieloletnią służbę.

WYKAZ AWANSÓW I ODZNACZEŃ

NA STOPIEŃ PODINSPEKTORA POLICJI
nadkom. Zawadowicz Małgorzata
nadkom. Stępień Marcin

NA STOPIEŃ NADKOMISARZA POLICJI
kom. Stokłosa Marek

NA STOPIEŃ KOMISARZA POLICJI
podkom. Myśliwy Daniel 

NA STOPIEŃ ASPIRANTA SZTABOWEGO POLICJI

asp. Bąk Grzegorz
asp. Dobek Sławomir
asp. Gurba Karolina
asp. Kaleta Grzegorz
asp. Mosoń Maciej
asp. Pawluś Tomasz
asp. Szczepanek Grzegorz
asp. Zawadowicz Piotr

NA STOPIEŃ STARSZEGO ASPIRANTA POLICJI
asp. Lekstan-Kuźniar Oliwia

NA STOPIEŃ ASPIRANTA POLICJI
mł. asp.           Czekaj Rafał
mł. asp.           Gurgul Krzysztof
mł. asp.           Haluch Mariusz
mł. asp.           Janas Gustaw
mł. asp.           Karp Mariusz
mł. asp.           Knapik Kamil
mł. asp.           Król Mateusz
mł. asp.           Krupa Piotr
mł. asp.           Połeć Grzegorz
mł. asp.           Pyznar Artur
mł. asp.           Sikora Jacek
mł. asp.           Ślusarz Dawid

NA STOPIEŃ MŁODSZEGO ASPIRANTA POLICJI
sierż. szt. Michalski Daniel
sierż. szt. Górka Marcin
sierż. szt. Bożek Ewa
sierż. szt. Olbrych Bartłomiej
sierż. szt. Gryga Celina

NA STOPIEŃ SIERŻANTA SZTABOWEGO POLICJI
sierż. Bolek Dawid
sierż. Florek Damian
sierż. Gryboś Rafał
sierż. Gucwa Krzysztof
sierż. Janek Weronika
sierż. Kosiba Krystian
sierż. Majewski Karol
sierż. Marszałek Paweł

NA STOPIEŃ STARSZEGO SIERŻANTA POLICJI
sierż. Dyląg Mateusz
sierż. Chronowski Artur
sierż. Jurusik Dawid
sierż. Hyziak Grzegorz

NA STOPIEŃ  SIERŻANTA POLICJI
post. Jędrzejowski Ireneusz
post. Kulka Szymon
post. Wolski-Zieliński Piotr

NA STOPIEŃ  STARSZEGO POSTERUNKOWEGO
post. Gorzkowicz Tomasz
post. Czapczyński Daniel
post. Ulaszek Paweł
post. Kozioł Patryk
post. Warzecha Mateusz

Za wieloletnie, czynne uczestnictwo w pracach Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KPP w Gorlicach, liczne działania i inicjatywy zmierzające do konsolidacji środowiska zawodowego i poprawy warunków służby, Zarząd Główny NSZZ Policjantów przyznał srebrną odznakę honorową:
aspirantowi sztabowemu Sławomirowi Dobkowi oraz brązową odznakę honorową: aspirantowi sztabowemu Leszkowi Mikołajczykowi i aspirantowi sztabowemu Krzysztofowi Brach.