Niespokojne dni w powiecie gorlickim! Pożary, wypadki i interwencje służb ratunkowych!

Niespokojne dni dla służb z terenu powiatu gorlickiego. We wtorkowy poranek doszło do poważnego zdarzenia w miejscowości Moszczenica. Następnie miały miejsce dwa kolejne incydenty na terenie gminy Biecz. W międzyczasie służby interweniowały przy gniazdach szerszeni oraz plamach oleju na jezdni. Środa również rozpoczęła się pechowo na drogach gorlickich, gdyż o poranku doszło do kolizji na ulicy Bieckiej w Gorlicach.

O porannym zdarzeniu na ulicy Bieckiej pisaliśmy tutaj:

https://gorlice112.pl/kolizja-na-dk28-w-gorlicach-sprawca-mieszkaniec-podkarpacia/

We wtorek, 2 lipca o godzinie 13:25, służby otrzymały informację o wybuchu pożaru w miejscowości Rożnowice (gmina Biecz). Wstępne informacje wskazywały na pożar drewnianego budynku mieszkalnego, który wybuchł podczas sporządzania posiłku.

Płonący olej został ugaszony jeszcze przed przybyciem służb. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Niedługo po zdarzeniu w Rożnowicach, również w gminie Biecz doszło do kolizji z udziałem samochodów osobowych. O godzinie 14:30 służby dostały zgłoszenie o wypadku  w miejscowości Sitnica w kierunku Turzy (gmina Rzepiennik Strzyżewski).

Kierujący samochodem osobowym marki skoda, mieszkaniec gminy Łużna, nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi osobowemu marki seat, mieszkańcowi gminy Moszczenica, który w celu uniknięcia zdarzenia najechał na nieuruchomiony pojazd kierowany przez mieszkańca gminy Moszczenica.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1020 zł i 10 punktów karnych.