Gorlicka straż pożarna zaprasza grupy szkolne!

Od 4 maja do 31 maja br. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej prowadzi akcję „Dni ochrony przeciwpożarowej – otwarte strażnice 2017”. Jest to więc czas kiedy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej mogą odwiedzić miejsce pracy strażaków. 

Popularyzacja zagadnień szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej to już wieloletnia tradycja Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. W tym roku wizyta w strażnicy jest o tym bardziej wyjątkowa, że towarzyszyć jej będzie wystawa fotograficzna ukazująca pracę strażaków oraz wystawa kilkunastu wybranych prac plastycznych nadesłanych na XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Warto dodać, że bieżący rok jest szczególny dla strażaków ponieważ Państwowa Straż Pożarna obchodzi jubileusz 25 lat istnienia

Akcja otwarte strażnice polega na:
-umożliwieniu bezpośredniego zwiedzania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach,
-zapoznaniu ze sprzętem i wyposażeniem występującym w PSP oraz prowadzoną działalnością ratowniczo-gaśniczą,
-udzieleniu informacji o postępowaniu w przypadku powstania pożaru lub innego niebezpiecznego zagrożenia,
– przekazaniu informacji o historii Państwowej Straży Pożarnej.
– w ramach akcji strażacy z JRG w Gorlicach zorganizują pokazy ratowniczo – gaśnicze.
Zwiedzanie JRG odbywać się będzie w godzinach od 10.00 do 13.00 w grupach maksymalnie 20 osobowych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Odpowiedzialnym za koordynację akcji jest Z-ca D-cy JRG  mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Aby umówić się na wizytę w gorlickiej komendzie, wystarczy zadzwonić pod numer:
(18)3549321
(18)3549300

W ubiegłym roku, w ramach akcji otwarte strażnice gorlicką komendę PSP odwiedziło dwadzieścia jeden grup liczących łącznie 601 dzieci. Gorlicka straż pożarna zaprasza!

fotografia ilustracyjna (www.luzna24.pl)