Mokra jezdnia i za szybko… BMW na słupie!

Około 18:15 (dn. 27 czerwca 2017 roku) na ulicy Sikorskiego w Gorlicach (północne obejście miasta) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego pojazdu. Kierujący BMW z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup. Rannego kierowcę z obrażeniami głowy zabrano do gorlickiego szpitala.

Według relacji świadków kierowca BMW jechał w kierunku Glinika od ronda w Stróżówce. Na jednym z zakrętów zjechał z jezdni i uderzył w słup. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Gorlice, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Samochodem podróżował wyłącznie kierowca. Na czas prowadzonych działań ratowniczych, droga była zablokowana po czym wprowadzono ruch wahadłowy.

W tym samym czasie strażacy ochotnicy na terenie powiatu interweniowali przy dwóch zdarzeniach. OSP Stróżna przy powalonym drzewie na terenie swojej miejscowości natomiast OSP Łużna przy zalanej piwnicy. Kilkadziesiąt minut później na ulicy Letniej w Gorlicach strażacy z PSP Gorlice wyjeżdżali do pożaru drzew, które zapaliło się najprawdopodobniej od pioruna.

fot. Łukasz Kieroński