Budowa ronda w Bieczu rusza lada moment!
Województwo Małopolskie rozpoczyna kilkumilionową inwestycję! Na drodze wojewódzkiej nr 980 w Bieczu powstanie rondo, które ma rozwiązać kwestię odwiecznych korków. Ze względu na zbieg sześciu dróg – wojewódzkiej, powiatowej oraz gminnych – to newralgiczne miejsce. Wczoraj odbyło się symboliczne wbicie pierwszej łopaty!
W wydarzeniu uczestniczyli między innymi: poseł na Sejm RP – Anna Paluch, marszałek województwa małopolskiego – Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego – Ryszard Pagacz, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego – Jadwiga Wójtowicz, radny województwa małopolskiego – Tomasz Płatek, starosta gorlicki – Mirosław Waląg, burmistrz Biecza – Mirosław Wędrychowicz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie – Katarzyna Węgrzyn-Madeja, a także przedstawiciele wykonawcy oraz radni i samorządowcy z regionu gorlickiego.
Za wykonanie inwestycji jest odpowiedzialna firm PRDM Jasło.
– Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozpoczyna budowę ronda. To wszystko po to, aby to miejsce, które jest bardzo wymagające, stało się bardziej bezpieczne dla uczestników ruchu drogowego. Ta inwestycja pokazuje dobra współpracę szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, bo to mieszkańcy oddolnie przekazywali, że to zadanie musi zostać zrealizowane – powiedział marszałek Łukasz Smółka.
Obszerna inwestycja
W ramach planowanej inwestycji dotychczasowe skrzyżowanie zostanie przebudowane na rondo. Prace obejmą nie tylko budowę samego ronda, ale także modernizację wlotów drogi wojewódzkiej nr 980 oraz dróg gminnych, a także przebudowę zjazdów i poboczy. W ramach zadania powstaną również mur oporowy, nowe oświetlenie uliczne oraz system odwodnienia. Zaplanowano także montaż urządzeń poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego i przebudowę infrastruktury kolidującej z inwestycją. Dodatkowo wybudowane zostaną chodniki oraz ciąg pieszo-rowerowy, który połączy ścieżkę przy ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Przedmieście Dolne.
– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę inwestycję. Dziękuję radnym województwa małopolskiego i członkom sejmiku, a także parlamentarzystom. Województwo Małopolskie rozwija się dzięki bardzo dobrej pracy zespołowej – zakończył marszałek.
Kwota robót budowlanych wynosi blisko 3,9 mln złotych. Należy do tego doliczyć koszt wykupu gruntów i koszty nadzoru. Finansowanie inwestycji zostanie pokryte z budżetu Województwa Małopolski. Finału możemy się spodziewać do końca bieżącego roku. Wykonawców czeka zatem bardzo intensywny czas.























































